Kokain Handel in Phristina: Gresa Kraja, ehemalige Assistentin, der Kosovo Staatspräsidentin: Atifete Jahjaga

Posted on September 1, 2019 von

1Die Steinmeier Drogen Kartelle, mit der Betrügerin A. Jahjaga, einer Betrügerin, mit gefälschten Polizei Diplomen, gefälschten Schulzeugnissen,zur Staatspräsidentin des Kosovo, was erpresst wurde, weil die Frau Dolmetscherin von der Gangster Braut: Hillary Clinton war. In flagranti verhaftet im Zentrum von Phristina, was wohl normal ist, bei EU, Albaner Politikern und Diplomaten!

Mit Hlfe der korrupten UNMIK Banden wie Michael Steiner (gut versorgt mit der Tochter des Zoll Direktors, und Drogen Clans: Gashi), kam die Hillary Clinton Dolmetscherin zum Posten als 2. höchste Polizei Direktorin und dann zur Staatspräsidentin im Kaspar Theater der Internationalen.

Kokain Handel in Phristina: Gresa Kraja, ehemalige Assistentin, der Kosovo Staatspräsidentin: Atifete Jahjaga

Deutsch-kosovarische Beziehungen – Wikipedia

Steinmeier: Atifete Jahjaga

Der ehemalige Assistent Jahjaga, Gresa Kraja, versteht sich in der Gesellschaft von drei anderen Männern und in der Kontrolle im Portfolio von einem ihrer Begleiter gewesen war fand auch eine weitere Dosis von Kokain in der Menge von 0,64 Gramm. Nach dem notwendigen Verfahren ist Gresa Kraja frei.


E.L./Shqiptarja.com

11:35 / E Mërkurë, 17 Korrik 2019
Kapet me drogë ish-asistentja e presidentes Jahjaga

Para tre ditësh, në Prizren është arrestuar vajza e akademikut Mehmet Kraja, ish-asistentja e presidentes Jahjaga, Gresa Kraja, për posedim të paautorizuar të substancave narkotike të llojit kokainë.

Arrestimi i saj është bërë nga Njësiti i Antidrogës i Policisë së Kosovës saktësisht më 14 korrik, pas orës 03:00 të mëngjesit, afër Qendrës Sportive “Sezai Surroi” në Prizren.

Sipas raportit policor të siguruar nga IndeksOnline, vajza e akademikut Mehmet Kraja, përveç substancës narkotike që ishte munduar ta fsheh, ishte edhe nën ndikimin e alkoolit në mbi 1 promilë.

Gjatë një kontrolli të disa personave, aty thuhet se është ndaluar edhe personi i gjinisë femërore, Gresa (Mehmet) Kraja, e lindur në Prishtinë, nën dyshimin e posedimit të substancave narkotike, pasi që e njëjta sipër telefonit celular kishte ekspozuar dhe përpunuar një vijë pluhur të bardhë, e dyshuar për drogë e llojit kokainë.

Në momentin e prezantimit të policisë, Kraja e ka fshirë për pantallona substancën narkotike, duke e hedhur po ashtu nga xhepi edhe një qese me pluhur te bardhë, e dyshuar për kokainë.

Ish-asistentja e Jahjagës, Gresa Kraja, e cila është vajza e Mehmet Krajës, mësohet se ka qenë në shoqëri edhe të tre personave të tjerë dhe gjatë kontrollit, në portofolin e njërit prej shoqëruesve të saj është gjetur edhe një dozë e drogës në sasi 0.64 gram, e dyshuar si kokainë.

E njëjta është liruar dhe ndaj saj është inicuar rast.

Për shkak të sjelljes jokorrekte, Gresa Krajës i ishte bërë edhe testi i alkoolit dhe ajo kishte rezultuar e dehur më 1.07 promilë.

Ndaj vajzës së akademikut Mehmet Kraja, si dhe personave të tjerë që kanë qenë në shoqërinë e saj, është iniciuar rasti penal 2019-DHTN-456. /IndeksOnline/

Verschlagwortet: ,
Posted in: Kosovo