NATO Staat in Tradition: die Albanischen Raubzüge nach Griechenland und in die Nachbar Länder

Posted on September 24, 2017 von

0die Familie Spaho, wurde wegen Schmuggel verhaftet, als man bei Devoll, mit 82 gestohlenen Schafen die Griechische Grenze überquert hatte.

vor 100 Jahren was das überall ein Drama ohne Ende, diese arachischen Raubzüge, wo die Banditen Clans dann von den Amerikaner finanziert wurde, um ihre Feldzüge unter dem Deckmantel der angeblichen Freiheit ein neues Format zugeben. Für Schul Bildung zu dumm, was das nächste Problem ist, und 59 % sind functional illerate.

Devoll, ​kontrabanduan 82 krerë
bagëti, në pranga 3 persona

Tre persona janë arrestuar ditën e sotme në Devoll, pasi kaluan në mënyrë të jashtëligjshme nga Greqia në Shqipëri, duke kontrabanduar 82 krerë bagëti të imëta, të cilat dyshohet se i kanë vjedhur në shtetin fqinj.

Në pragat e policisë kanë rënë: Avdyl Spaho, 51 vjeç,  Klaudjo Spaho, 24 vjeç, (at e bir) të dy banues në Bilisht dhe Martin Dulo, 30 vjeç, banues në fshatin Rakickë-Devoll.

Nga 82 krerë bagëti vetëm katër prej tyre ishin të matrikulluara nga shteti Grek dhe pjesa tjetër të pamatrikulluara.

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale : „Kontrabanda me mallra të tjera“ dhe „Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror“

Njoftimi i plotë i policisë: 
DEVOLL
Policia Kufitare, në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, finalizojnë me sukses operacionin antikontrabandë të koduar „Matrikulli“.
Kaluan kufirin në mënyrë të paligjshme nga Greqia në Shqipëri, duke kontrabanduar 82 krerë bagëti të imëta, të cilat dyshohet se i kanë vjedhur në Greqi.
Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, dy prej të cilëve at dhe bir.
Më datë 23.09.2017, Specialistët e Sektorit të Hetimit në Drejtorinë Vendore të Kufirit e Migracionit Korçë, finalizuan me sukses operacionin antikontrabandë të koduar “Matrikulli”, si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve :
Avdyl Spaho, 51 vjeç,
Klaudjo Spaho, 24 vjeç, (at e bir) të dy banues në Bilisht
Martin Dulo, 30 vjeç, banues në fshatin Rakickë-Devoll.
Arrestimi i tyre u bë pasi, nga informacione të siguruara në rrugë operative, si edhe falë mirëkoordimit të veprimeve nga strukturat e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Policinë e Qarkut, këta shtetas në bashkëpunim mes tyre u kapën në flagrancë në drejtim të piramidës nr 13 mbi fshatin Rakickë-Devoll, duke kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme dhe kontrabanduar nga Greqia në drejtim të Shqipërisë, 82 (tetëdhjetë e dy) krerë bagëti të imëta, të cilat dyshohet se janë vjedhur në Greqi nga këta shtetas.
Katër prej të cilave të matrikulluara nga shteti Grek dhe pjesa tjetër të pamatrikulluara.
Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë për veprat penale : „Kontrabanda me mallra të tjera“ dhe „Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror“ parashikuar nga nenet 174 e 297 të Kodit Penal. http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/devoll—8203-kontrabanduan-82-krer–bag-ti-n–pranga-3-persona-442655.html

Posted in: Albania