NATO Idiotie Partnerschaft mit Albanien: Schmuggler Boote ohne Ende, illegale Boote fahren Touristen zu Tode, Fäkalien überflutete Strände

Posted on Juli 27, 2017 von

1NATO Betrugs Idiotie: die eigene Küste kann man nicht schützen, hat dafür keinen Treibstoff, weil er in alter Tradition gestohlen wird.

NATO Betrugs Show, wenn Albanien an Manövern zum Küstenschutz teilnimmt in der Ägais, vor der Nase: Hunderte von Tonnen Drogen und Migranten nach Italien und Griechenland gebracht werden.

Albania’s Armed Forces were part of the annual training “Saber Guardian”.

Nachdem wieder auf tauchende Touristen, Berg Indianer, Dynamit werden geht das Theater im „failed state“, wo Verwandte von Politikern, erneut Touristen mit ihren illegalen Booten zu Tode fahren.
Sogar ein Sport Taucher wurde erneut verletzt aus Orikum am Cap Karaburun, als Dynamit Fischer erneut in ihrer Hirnlosigkeit, Dynamit ins Meer waren.

Bomb fishing, Chemical fishing and high level of plastic pollution.
Asking to the albanian government to take urgent measures to improve the situation
.
Nagel neue Abwasser Entsorgung bricht, einem der Betrugs Modelle der Albanischen Mafia, wenn ihre illegalen Lokale und Bauten mit Wasser Anschlüssen versorgt werden, real handelt es sich überwiegend und Dritt Wohnungen und Häuser, krimineller Clans aus Mazedonien, Kosovo, Nord Albaner und ein paar dumme Ausländer kaufen auch den EU finanzierten Bauschrott Murks.

Ksamil, ujërat e zeza përfundojnë në det, UKT kishte lënë pusetat hapur

Ksamil, ujërat e zeza përfundojnë në det, UKT kishte lënë pusetat hapur

Tubacionet e ujërave të zeza janë çarë sot në Ksamil, duke bërë që ujërat e zeza të derdhen në breg të detit, në zonën e Tre Ishujve. Pak ditë më parë, banorët e Ksamilit…

Alte Kooperationen, in 2011: Residend in Montenegro, dann in Vlore Albanien natürlich.

Der “Sacra Corona Unita” Mafia Boss: Albino Prudentino (Geschäftspartner der Mafia Ministerin Familie Majlinda Bregu) wurde heute ausgeliefert, un man hat in Montenegro, Albanien eine lange Geschichte des Verbrechens bis Florida in die USA rund um Geldwäsche und dem Sohn Angelo Prudentino.

Die „Sacra Corona Unita“, mit den uralten Verbindungen nach Albanien.

Vlore und Montenegro als Haupt Operations Basis.

http://www.brindisireport.it/tag/albino-prudentino/

Die alten Verbindungen reichen über 40 Jahre zurück, rund um Zigaretten Schmuggel damals und Schmuggler Boote.

Ein Cannabis Schmuggler Boot wurde vor Bari entdeckt, was dann über die Albanischen Gewässer Richtung Montenegro verschwand und 600 kg Cannabis zuvor über Bord warf. Wahrscheinlich war wieder ein Italienischer Fischer das Ziel. Eine grosse Aktion der Italienischen, Montenegro und Albanischen Behörden

Gomonia me 5 mln euro drogë, policia: Shkëmbimi do kryhej në det

Postuar: 05/02/2016 – 14:43

Policia e Shtetit ka dhënë detaje rreth operacionit të zhvilluar me homologët italianë e malazezë për ndalimin e trafikimit të rreth 500 kg marijuanë, që u hodh në det nga trafikantët, ku këta të fundit arritën t’i shpëtonin ndjekjes së policive.

Në një deklaratë për mediet, Drejtori i Përgjithshëm Për Kufirin dhe Migracionin Drejtues i Lartë Genc Merepeza së bashku me Komandantin e Nuklit Detar Tenente Colonnello Luca De Paolis,me qendër në Durrës, thanë që policia shqiptare kishte dijeni që në ujërat ndërkombëtare do të bëhej shkëmbimi i drogës nëpërmjet një mjeti peshkimi të dyshuar si italian. Këtë informacion, e kishin siguruar që më 1 shkurt.

“Gjatë gjithë natës së 1 shkurtit dhe në mëngjesin e datës 2, u shkëmbye vazhdimisht informacion me Guardia di Finanza-n dhe Misionin Interforza për mundësinë e nisjes së mjeteve të dyshuara.

Në datën 2 shkurt 2016 rreth orës 14:15, Policia shqiptare u njoftua nga Guardia di Finanza se nga një mjet ajror identifikoi një gomone rreth 50-60 milje larg Barit, në veri të Barit, e cila ecte me shpejtësi nga Jugu në Veri.

Drejtoritë rajonale të Kufirit në Vlorë, Durrës, Stacioni i PKM-së Shëngjin, roja Bregdetare dhe forcat Delta nxorën menjëherë në det 8 mjete lundruese për patrullim.

Policia shqiptare vijoi kontrollin e hapësirës ujore duke koordinuar operacionin me Policinë kufitare malazeze, e cila angazhoi 2 mjete detare.

Gjithashtu u shkëmbye informacion me Guardia di Finanza-n, e cila angazhoi dy mjete lundruese për lundrime ne thellësi te hapësirës ujore 1 në Vlorë dhe 1 në Durrës.

Mjeti i dyshuar tip gomone që po lëvizte me shpejtësi në drejtim të vendit tonë u ndoq nga mjetet e Guardia di Finanza-s nga deti dhe nga ajri. Gjatë ndjekjes, shërbimet shqiptare me anë të radarit konstatuan se gomonia mori kursin në drejtim të ujërave ndërkombëtare përballë ujerave territoriale të Malit të Zi.

Për t’u lehtësuar nga pesha dhe ecur më shpejt, trafikantët hodhën në det drogën, rreth 500 kg, e cila u sekuestrua nga autoritetet italiane në ujërat ndërkombëtare.

Duke kryer manovra të rrezikshme, gomonia u zhduk në hapësirën detare rreth 8 milje jashtë ujërave territoriale të Malit të Zi.”

Verschlagwortet: