DAs FBI ist in Tirana erneut um die Mafia Politik, Administration anzuklagen

Posted on Februar 28, 2017 von

0Heutige Schlagzeilen berichten das5 Abgeordneten, 2 Buergermeisrtern, wegen Vorstrafen entgueltig die Parlaments Kanditatur verweigert wird, ebenso uber die Weiter Beschaeftigung von Hochrangigen Justiz Beamten im Staatsdienst. Schlechte Vorbilder, korrupte US Politiker, wo man sich teure Foto Termime kaufen kann. Ein FBI Fall deshalb.

Die perverse Inkompetenz mit Krimellen der EU Commission und Botschaft geht weiter wie in 25 Jahren, wo Zeitgleich die Amerikaner bereits das FBI nach Tirana schickten, um hohe Politiker und Beamte verhaften zulassen. Gefaelschte Dokumente sind staendig und System der Albanischen Politik und Adminstration. Diese EU Verbrecher Banden, mit gefaelschten Berichten der gekauften EU Botschaft, EU Commission hatte noch im Oktober 2016 emphohlen, das man mit den EU Betritts Gespraechen beginnt. Aktuell:

Right before the European Parliament plenary session for Albania’s draft-resolution, the Romanian European MP, Monica Macovei, insists that punishing political corruption is the only way for EU accession.

 

 

Das Dashemir Tahiri, mit mehrfachen Inditaeten Wechsel, wegen Vorstrafen untersagt wurde, berichten wie im wesentlichen seit Jahren. Das Verbrecher Kartell, war ein Abzweiger der kriminellen Familie: Hillary Clinton, Jo Biden, seit 20 Jahren. 2 Abgeordnete auch der US Verbrecher und Nazi Partei PDUI muessen gehen.

Teuerste Welt Reisen: PDIU Mafia des Jo Biden: Dashamir Tahiri und Verfassungs Richter Besnik Imeraj

Der Generalstaatsanwalt von Durres Agron Gjana, beendete die Taetigkeit des Kriminellen Staatsanwaltes Sokol Nishanei, Ex-Generalstaatsanwalt von Durres, Sokol Nishani, Bruder des Sigurime Verbrechers, Bujar Nishani, der sich Staatspraesident von Albanien nennt, die Justiz, Polizei als Minister in ein Tollhaus von Dumm Kriminellen verwandelte. Im Mord des Geheimdienst Offizieres: ISO Copa, taeuschte Sokol Nishani, als verwortlicher Ermittlungs Offizier Ermittlungen vor, versuchte den Mord zu verschleiern. Die Grundstuecks Mafia der Familie Nishani in Durres.

Weiterhin wurde die weitere Taetigkeit von Rovenna Gashi verhindert, einem von der Deutschen SPD Mafia uberall installierten Super Verbrecher Clan> Gashi, bekannt fuer verurtelte Top Gross Drogen Handel, auch als Empfangs Geschenck (25 Jahre juengere Frau) des korrupten Deutschen Botschafters Michael Steiner, Ex-UNMIK Chef, der den Kosovo in ein kriminelles Enterprise verwandelte. Die auch in Deutschland taetige Verbrecher Familie Gashi, ist auch in Durres sehr aktiv seit 1998, einer war schon als Abgeordnerter des Drogen und Verbrecher Kartelles im Albanischen Parlament, ansonsten waren kriminelle Kreise der Deutschen SPD Politik sehr behilflich, bei dieser Club Versorgung vor Ort.

Das Gangster Syndikat der LSI Partei mit Flamur Gjuzi, Hazir Gashi und die Schiesserei vor der Durres Praefektur

Das kriminelle Enterprise der Ex-General Staatsanwältin Ina Rama mit: Sokol Malaj, Paskal Nesturi und Kollegen

Plas bomba tjetër në Kuvend, emrat e 5 deputetëve me precedentë penalë në zyrën e Metës, në listë edhe 2 kryebashkiakë

https://i2.wp.com/www.sot.com.al/sites/default/files/styles/pdf/public/imazhet-pdf/faqe_1_imazh_125.jpg

Postuar: 14/02/2017 – 08:00

Pesë deputetë dhe dy kryebashkiakë rrezikojnë t’u hiqet mandati, pasi janë objekt i ligjit të dekriminalizimit. Pas akuzave të ambasadorit amerikan, Donald Lu dhe përplasjeve të ditëve të fundit, kryeprokurori Adriatik Llalla ka bërë një tjetër goditje, pasi përmes një shkrese ka informuar Kuvendin dhe KQZ, duke deklaruar se 5 deputetë dhe dy kryebashkiakë, gjatë kontrollit të formularëve të vetëdeklarimit, kanë rezultuar të dënuar dhe proceduar jashtë vendit, krime të cilat ata i kanë fshehur. Sipas burimeve nga organi i akuzës, bëhet fjalë për 2 deputetë nga PDIU, 2 nga PD dhe 1 nga PS. Emrat e tyre janë lakuar shumë ditët e fundit se më përpara kanë kryer aktivitete kriminale, por sipas hetimeve të prokurorisë ka rezultuar e vërtetë. Mes tyre janë dhe 2 kryebashkiakë që po ashtu kanë fshehur të dhënat. Edhe ata janë dënuar jashtë vendit për trafiqe dhe vepra të tjera. Pak ditë më parë, njësia e dekriminalizimit ka marrë përgjigje nga INTERPOL dhe në bazë të shenjave të gishtave rezulton se 5 ligjvënës dhe 2 kryebashkiakë kanë pasur probleme me drejtësinë. Kjo është goditja e dytë e Adriatik Llallës, pas heqjes së mandatit për Elvis Rroshin, Dashamir Tahirin dhe Shkëlqim Selamin. Çështja e dekriminalizimit u përfol dhe pak ditë më parë, pasi shefja e këtij sektori, Rovena Gashi, ishte në listën e prokurorëve që iu bllokua viza nga ambasada e SHBA. Por duket se akuzat e ndërkombëtarëve nuk e kanë dekurajuar shefin e akuzës, i cili ka vënë në shënjestër politikën shqiptare. Nga ana tjetër, ky fakt tregon qartë se politika shqiptare dominohet nga të inkriminuarit. Edhe pse kryeministri Edi Rama ka deklaruar disa herë se nuk ka asnjë të inkriminuar në gjirin e PS, një deputet rezulton me rekorde. Nga ana tjetër mësohet se prokuroria po vijon kontrollet dhe për një sërë zyrtarësh të tjerë, për të cilët ka dyshime se janë të inkriminuar.

Deputetët dhe kryebashkiakët

Në ditët në vijim, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që të vendosë për fatin e deputetëve dhe kryebashkiakëve. Dosja e plotë pritet të dërgohet në ditët në vijim nga organi i akuzës, i cili pritet që të publikojë zyrtarisht dhe emrat e personave për të cilët kërkohet heqja e mandatit. Interesant është fakti se partia e PDIU, rezulton më e goditura nga procesi i dekriminalizimit. Deputeti Dashamir Tahiri, i cili doli nga lista e saj, u largua sepse rezultoi i dënuar. Por tani do jenë dhe dy emra të tjerë mjaft të njohur të kësaj partie, që janë përfolur shpesh për lidhje kriminale. Po ashtu do preket fuqishëm Partia Demokratike. Dy deputetë që kanë dalë nga listat e saj kanë rezultuar me probleme. Edhe këta janë emra të njohur dhe në formularët e tyre kanë deklaruar se kanë qenë të proceduar për vepra të ndryshme kriminale. Ndërkohë sa i takon deputetit nga PS, ai është një emër i njohur, i cili në formular nuk ka rezultuar me probleme, por prokuroria në bashkëpunim me ndërkombëtarët ka gjetur se ka fshehur dënimet. Sa i takon kryebashkiakëve nuk dihet ende se kujt partie i përkasin, por sipas informacioneve edhe ata në formularët e dekriminalizimit nuk i kanë deklaruar si duhet të dhënat. Tani është në dorë të KQZ të vendosë nëse do u hiqet mandati apo jo. Në rastin e Rroshit, Selamit dhe Tahirit u mor për bazë kërkesa e prokurorisë.

Kliti Topalli

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Alles durch die EU und oft USA ausgebildete Justiz Verbrecher auf der Schwarzen Einreise Liste der USA, wobei die EU und Deutscland die Banden fördert.

mane

Rovena Gashi, aus dem Kosovo: Sinnbild, das kriminelle Clans die Justiz übernommen haben in Albanien.

Ja si i “grabisnin” prokurorja Rovena Gashi dhe sekserja Fatbardha Hajdari “klientët” e saj

 

Es fällt nun mal auf, das Adriatic Llalla viel ankündigt, keinerlei Verfahren gegen die Prominenz der Verbrecher von sich aus eröffnet.

Reforma në drejtësi përplas ambasadorin Lu me kryeprokurorin Llalla (i përditësuar)

Posted in: Allgemeines