Das Luxus Leben, der Töchter und Söhne der Politik und Justiz Mafia in Albanien

Posted on August 1, 2016 von

0Tochter des Generalstaats Anwaltes Adriatik Llalla, der nur die Mafia Clans, inklusive Mord und Millionen schwerer Geldwäsche, ihre illegalen Bauten an der Küste schützt.

Wir berichteten vor Jahren über das Desaster mit diesem Generalstaatsanwaltes, der den korrupten T. Sollaku bei weiten noch übertraff. Ein Bericht eines prominenten Journalisten.

Die 17-jährige Tochter „ENI“ geht schon auf eine Türkische Privat Schule in Ankara, welche mehr Geld kostet, als sein Monats Gehalt. Shopping Einkäufe in der Welt, wie andere Frauen von Politikern.

Eni Llalla, inklusive teurer Rolex, wie alle Verbrecher Familien in Albanien

Eni LLalla, in Dubai Mehr Fotos

Fatos Klosi: nennt Adriatik Llalla einen Kamikaze General Staatsanwalt des Salih Berisha

Warum ein gekaufter Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, keine Verfahren eröffnet wegen Bespitzelung der Diplomaten, Politiker?

Nächtliche Feiern, welche 2.000 € kosten, teureste Autos wie 2 neue Landrover, Uhren, Dubai und sonstige teure Reisen, was selbst die anderen prominenten Söhne topt, welche ebenso oft im Ausland auf Schulen gehen.

Show Time des Mafia Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, wie ein billige Schmieren Komödie

Der Generalstaatsanwalt Adriatic Llalla, erklärt die Mord und Geldwäsche Banden rund um eine korrupte Staatsanwalt in Durres

“Vajza e kryeprokurorit Llalla, e krimbur nga luksi i shfrenuar dhe pervers” (FOTO)

Postuar: 01/08/2016 – 09:21

“Lebetitëse/Vajza e kryeprokurorit Adriatik Llalla e krimbur nga luksi i shfrenuar dhe pervers!”

Kështu shkruan gazetari Bledi Mane në “Facebook” duke publikuar edhe fotot e vajzës së Llallës, Eni Llallës, e cila sipas tij, bën një jetë të shfrenuar luksoze dhe perverse gjithashtu.

Nëse dikush mënon se vetëm djali i ish guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Erik fullani do të fshinte djersët me 500 euroshe, gaboheni. Shikoni luksin në të cilën jeton vajza e Lallës, e cila është vetëm 17 vjeç. Fotot flasin qartë!

“Harrojeni Erik Fullanin dhe Armina Mevlanin. Harrojini jetën e tyre dhe shfrenimet e dalldisura me paratë e babit të njërit dhe dashnorit të tjetrës. Eni Llalla është fëmija më i madh i kryeprokurorit. 17-vjeçare që lundron mbi miliona dhe bën një jetë të shthurur rrethuar nga një luks ekstravagant. Eni studion në një prej kolegjeve turke të kryeqytetit dhe të gjithë e mbajnë mend para 3 vjetësh kur në shkollë shkonte me bukë me vete. Tani vajza shkon me 2 makina të shtrenjta “Range Rover” dhuratë nga babi, të cilat kushtojnë 78 mijë euro të dyja. Vajza e Llallës megjithëse minorene adhuron shampanjat dhe vodkat e shtrenjta e çdo fundjave respekton shoqërinë e saj duke shpenzuar jo më pak se 2 mijë euro nëpër club-e.

Nuk ka dyshim që Eni adhuron udhëtimet dhe shopping-un ndaj çdo muaj siç e shikoni edhe në foto shëtit shpejt e shpejt nga Viena deri poshtë në Dubai. Manjake e orëve të shtrenjta të markave të ndryshme të lara me ar, me gurë rubini apo diamante dhe vetëm njëra prej tyre “Rolex”, kushton 21 mijë euro. E fiksuar pas bizhuterive dhe çantave të markës “Guçi“ ku siç shfaqet pa filtra edhe në tre fotografi me tre lloje të ndryshme çantash, të cilat kushtojnë jo më pak se 5 mijë euro të trija. Eni kur zihet me mamin ose babin nuk shkon në shtëpi por me shoqet e saj fle zakonisht te “Hotel Tirana” (15-katëshi) në qendër të kryeqytetit në një nga suitat e katit të pestë, e cila bashkë me “room service“ kushton 230 euro/nata. Në foto duket qartë se si tallet nga dritarja e hotelit me hallexhinjtë që kalojnë në sheshin “Skënderbej”.

Nëse doni të dini pse është larguar nga Tirana Eni, pyesni babi Tikun e t’u përgjigjet:

-Momentalisht goca është duke pushuar dhe u qetësuar në Jal atje poshtë në Jug.

Qysh nga data 15 qershor ka prenotuar një dhomë dublex te kompleksi “Folie Marine” dhe do të qëndrojë atje deri më 10 gusht. E mos harroni që vetëm për dhomën dhe shezlongun Eni paguan 110 euro çdo ditë… Zihuni ju për reformën në drejtësi, bllokojeni apo zhbllokojeni atë. Bëjini karshillëk apo servilosjuni Washington-it dhe Brukselit. Bashkoni ose përçani partitë, kjo pak rëndësi ka për Enin apo babi Tikun”, shkruan Mane.

/portali DurresLajm/

Advertisements
Verschlagwortet:
Posted in: Albania