Die dümmsten Gangster im Kosovo Parlament: Latif Gashi

Posted on November 20, 2012 von

1Es gibt ja Etliche dieser extrem dummen Gangster und Mörder im Kosovo Parlment wie auch Daut Hardinaj, verurteilter Mörder, Verbrechen gegen die Menschlichkeit, das selbse Abschaum Produkt der Idioten Kaste des Albanischen Parlaments, was eine Sammlung von billigen Schlägern und Schafshirten ist, dümmer wie die Taliban.

Latif Gashi, gehört zu den primitivsten Verbrecher Clan im Kosovo, wobei Florin Krasniqi, wenigstens Bildung und Kultur hat. Sein Aufruf: „gehen wir Serben töden“ ist eine Legende. Latif Gashi, gehört zur Terroristen Bande, welche wahllos Frauen, Kinder und Zivilisten entführte, foltere und ermordete.

Gashi gehört zur Verbrecher Partei des Hashim Thaci. PTK.

Gashi bedroht direkt als Mitglieder des Geheimdienstes SHIK, Kosovo Abgeordnete, was seinem Animalen Naturell, eines Berufs Verbrechers und Mörders entspricht, der zu den Todesschwadronen rund um Rugova gehört. siehe 47 Seiten secret NATO Bericht, über die Verbrecher Kartelle des Hashim Thaci und Xhavit Halili  .

Rrahje midis deputetëve të Vetëvendosjes e të PDK-së

http://www.koha.net/?page=1,13,105168

Publikuar: 28.06.2012 – 14:22
Prishtinë, 28 qershor – Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Partisë Demokratike të Kosoëvs, janë rrahur pas seancës.

Deputetët nga radhët e PDK-së Latif Gashi dhe Bekim Haxhiu janë përleshur në parkingun e Kuvendit të Kosovës me deputetët e Vetëvendosjes, Rexhep Selimin dhe Florin Krasniqin, bëjnë të ditur burime të Indeksonline.

Burime të Indeksonline kanë bërë të ditur se deri të përleshja ka ardhurkur së pari Latif Gashi i PDK-së është përplasur verbalisht me Rexhep Selimin e Vetëvendosjes rreth akuzave për SHIK-un, e më pas kanë plasur edhe grushtet.

Kamishi është larguar i gjakosur nga Kuvendi, ndërsa Krasniqi është momentalisht në hollin e Kuvendit – i cili po ashtu ka pësuar disa goditje gjatë përleshjes me Kamishin.

Vetëvendosje: SHIK-u kërcënon deputetët edhe në Kuvendin e Kosovës

Publikuar: 28.06.2012 – 17:16

Prishtinë, 28 qershor – Qe një kohë, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar në mënyra të ndryshme hetimin mbi veprimtarinë e Shërbimit Informativ të Kosovës, që ka qenë dhe mbetet shërbim sekret partiak, që nuk i është përgjigjur asnjë institucioni të Republikës së Kosovës, nuk i ka dhënë llogari askujt, si dhe nuk ka shpalosur asnjë nga aktivitetet që ka bërë dhe bën ndër vite. Populli i Kosovës ka të drejtën ta dijë se kush po i përgjon, kush po i shantazhon dhe kush po i frikëson qytetarët me agjentë, thuhet në kumtesën e sotme për opinion publik të kësaj lëvizje, dhënë pas përleshjes fizike ndërmjet dy deputetëve të saj dhe të PDK-së. 

“Në funksion të tentimit për të legalizuar një organizatë të tillë ilegale, qeveria dhe SHIK-u kanë orkestruar vjedhjen dhe manipulimin e zgjedhjeve dhe po tentojnë që nëpërmjet funksioneve publike të legjitimojnë agjentë të SHIK-u me të kaluar kriminale. Sot këta agjentë janë në qeveri, e fatkeqësisht janë edhe në Kuvendin e Kosovës, të ardhur aty me vota të vjedhura. 

………….
http://www.koha.net/?page=1,13,105193

Noch ein Gangster nennt sich Innenminister: Levizja Vetëvendosje beantragt den Mafia Innenminister Bajram Rexhepi aus dem Amte zu entfernen.
Kosovo Medien schreiben über das Gangster Paradies !

Foto: Atdhe Mulla

Was für eine Peinlichkeit, wenn diese Gestalten auch noch Politiker spielen

Kosova, ose parajsa e gangsterëve

Deputetët
e PDK’së dhe të Vetëvendosjes, Latif Gashi, Bekim Haxhiu –Kamishi
Rexhep Selimi e Florin Krasniqi, të enjten në mesditë e shndërruan
Kuvendin e Kosovës në arenë gangsterësh. Sebep i kësaj nuk ishte ndonjë
kauzë fisnike e tyre, por një konflikt banal. Për rrahjen, ata fajësuan
njëri -tjetrin. Kamishi, që përfundoi me shenja në fytyrë, tha se u
sulmua nga tre deputetë të Vetëvendosjes dhe truprojat e tyre.

oborrin e Kuvendit të Kosovës krisën grushtet ndërmjet ish komandantëve
të UÇK së në Partinë Demokratike të Kosovës dhe Vetëvendosjes.
Sherri plasi pas disa deklaratave të Rexhep Selimit për SHIK`un, gjë që i sollën atij tre grushte turinjve nga Latif Gashi.
Të paktën ky është rrëfimi që e ka dhënë për Express në orët e vona të së enjtes Latif Gashi, ish pjesëtar i SHIK.

pamundësi për t`ia kthyer Gashit grushtet, taksirati e ka zënë Bekim
Haxhiun- Kamishin i cili tha se u zë në pritë, i vetëm nga tre deputetët
e Vetëvendosjes- Rexhep Selimi, Florim Krasniqi Visar Ymeri e disa të
tjerë.
Kamishi
thotë është përleshur me së paku tetë persona në oborrin e Kuvendit,
përderisa kishte shkuar për ta mbyllur veturën e Latif Gashit.
“Më zunë në pritë”, tha Kamishi për gazetë.
Ai gjithçka kishte pritur, por jo edhe goditjen ndaj tij nga bashkëluftëtari Rexhep Selimi.
Por, në anën tjetër, Rexhep Selimi thotë se është sulmuar nga SHIK’u dhe prandaj i është përgjigjur fizikisht.
“Më plasi barku me këtë SHIK, prandaj edhe u përgjigja fizikisht”, thotë ish komandanti i UÇK, tash deputet i Vetëvendosjes.
E
Latif Gashi ka rrëfyer se deputetët e Vetëvendosjes, sipas tij, po
mundohen ta fusin në Kuvendin e Kosovës politikën e rrugaçëve.
“Askush
deri më tash s’e ka prekur me dorë Latif Gashin. Rexhep Selimi më ka
fyer dhe ka tentuar të më sulmojë. Por, sulmin e tij e kam zmbraps. Ai e
ka nis krejt këtë, më vjen keq për këtë që ka ndodhë, por vetë e ka
lyp.
Gashi
ka thënë për Express se në shenjë hakmarrjeje që nuk kanë mundur ta
sulmojnë atë, e kanë sulmuar deputetin Bekim Haxhiu, i cili më shumë
është munduar ta qetësojë situatën.
“Këtë
e kanë bërë deputeti Rexhep Selimi, Florin Krasniqi, Visar Ymeri dhe
plot truproja të tyre. Atë e kanë sulmuar derisa ka qenë te vetura ime
në parking”, ka thënë Latif Gashi.
E Latif Gashi ka pasur edhe një shpjegim për atë se çfarë ka ndodhur të enjten në oborrin e Kuvendit të Kosovës.
“Krejt
kjo po ndodh në shenjë revolte për humbjen që kanë pësuar në Kaçanik
dhe Ferizaj. Ata po mundohen që me çdo kusht të marrin pushtetin me
dhunë”, tha Gashi për Express.
Përleshja
në mes Gashit dhe Selimit ka ndodhur në prani të deputetes Blerta
Deliu, një ish gazetareje, por kishte edhe dëshmitarë tjerë.
Një
prej tyre që deshi të mbetej anonim ka treguar për Express së Latif
Gashi dhe Rexhep Selimi fillimisht kanë zhvilluar një dialog të nxehtë.
“Rexha
i ka fol Latifit diçka për polici sekrete. Lata e ka pyetur ‘e ke
fjalën për policinë e juve a tonën’. Pastaj Rexha i ka thënë Latës se
jeni spiunë të të gjithëve. Kjo e ka nervozuar Latën, i cili i ka thënë
Rexhës që të ketë kujdes së këto janë akuza të rënda dhe duhen adresuar
diku tjetër. Pas kësaj kanë filluar grushtet në mes dy deputetëve”, ka
treguar dëshmitari. http://gazetaexpress.com/?cid=1,15,85066

Latif Gashi

Kontext:

Ex-Jugoslawien


Urteilsort:

Kosovo

Status:
Verurteilt
Statusbeschreibung:
Im Juli 2003 wegen Mordes zu 10 Jahren Haft
verurteilt, Urteil 2005 vom Obersten Gerichtshof des Kosovos aufgehoben,
2009 wegen Kriegsverbrechen von EULEX Richtern angeklagt
Funktion:
Chef des UCK Geheimdienstes in der Lap Operationszone

Latif Gashi
wurde am 12. September 1961 in dem Dorf Doberdol in der Region Podujevo
geboren. Er hat einen Abschluss in Rechtswissenschaften von der
Universität in Prishtina und ist verheiratet, hat drei Kinder und lebt
in Prishtina.

Während des Kosovo Krieges zwischen 1998 – 1999 war Latif Gashi,
auch bekannt als Kommandeur „Lata“, Kommandeur der UCK
Militärpolizei-Einheit und war verantwortlich für Entführungen und
Ermordungen von Serben und Albanern, die der serbischen Republik treu
waren. Später wurde er Chef des Geheimdienstes in der Lap Region,
verantwortlich für Festnahmen und Folter von Zivilisten. Außerdem war er
das Oberhaupt von ECGS und für dessen Operationen verantwortlich.

Zwischen August 1998 und Juni 1999 soll Latif Gashi, in Mittäterschaft mit Rrustem Mustafa und unterstützt und begünstigt durch Nazif Mehmeti,
gemäß eines gemeinsamen Tatplanes gesetzeswidrig Kosovo Albaner, die
der Kollaboration mit den serbischen Kräften verdächtig waren, in von
der UCK organisierten und kontrollierten Gefängnissen festgehalten
haben. Latif Gashi
wird vorgeworfen, diese Gefängnisse beaufsichtigt zu haben, die Wärter
unter seiner Leitung angewiesen und die Haft der Gefangenen
sichergestellt zu haben, wobei er wusste, dass diese in unmenschlichen
Bedingungen, unter anderem unter Mangel an ausreichender Hygiene,
festgehalten wurden. Die Gefangenen sollen außerdem das Opfer von
Schlägen und Folter gewesen sein. Ihre illegale Festhaltung hat zugleich
ihr Recht auf einen fairen Prozess verletzt.

Latif Gashi wurde am 11. August 2002 festgenommen.

http://www.trial-ch.org/de/ressourcen/trial-watch/trial-watch/profils/profile/827.html

Im Parlament faselt er auch mal was daher, dieser Kosovo Terrorist

Advertisements
Verschlagwortet:
Posted in: Allgemeines