Zyhdi Morova, Liljana Kondakci, Kultur, Bar Sängerinnen mit Diplomaten Pass, Präsidenten von Sport Vereinen und Kultur: Drogen Schmuggler

Posted on Januar 20, 2012 von

0Zyhdi Morova: Präsident des Kultur Vereines, wegen Heroin Handels festgenommen

Festgenommen am Brenner, mit 9 kg Heroin nach Österreich. Wer da wohl der Einlader wieder war in Österreich.

Hintermänner der Islamischen Terroristen, mit deren Insider Karte. Von diesen Spinnern und selbst ernannten Instituts Leiter, stammt auch die neueste Geschichts Auslegung in albanischen Regierungs Tourismus Broschüren mit dem wissenschaftlichen Unfug, der Ilyrier Abstammung, welche während der Enver Hoxha Zeit und mit Hilfe der PR von Isamail Kadare erfunden wurde.

Urgestein, und Lehrer für Internatinalen Drogen Handel, u.a. für die Kosovo Mafia rund um Hashim Thaci, Xhavit Halili, die Brooklyn Mafia rund um US Senator Eliot Engel und der NAAC, wie dem Motor für Bin Ladens Terroristen, Schutzherr aller Drogen Bosse und Clans: Salih Berisha, Ilir Meta, Fatos Nano.

 • Tuesday, July 01, 2008 ALBANIAN MUSLIM MAFIA RUNS INTERNATIONAL STOLEN CAR RACKET THAT FUNDS TERRORISM OUT OF NY & NJ DOCKS TO DUBAI UAE F…
 • Kurz gesagt, sind dubiose Geschäfte der Bundeswehr, der USA normal, wohl auch notwendig, ja sogar sinnvoll, weil es keine Alternative gibt….
 • Visa-Affäre
  Der Richter sprach von einem „kalten Putsch“

  Von Susanne KusickeFAZaus FAZ

  Und nochmal der beste Artikel aus der FAZ

  Visa-Affäre
  „Glückwunsch, du kannst nach Deutschland“

  Von Markus Wehner

 • Balkanblog: Bereits 1995 bei Interpol dokumentiert: Hashim Thaci …
  14. Sept. 2009 … was sealed with a marriage between Thaci’s sister and Sejdij Bajrush, one of the most infamous leaders of the Albanian mafia. …http://balkanblog.org/2010/04/12/whistle…albanian-mafia/
  Sejdiu Bajrush Kumanova crime Boss from the Hashim Thaci Clan

  Thaci became a member of the KLA (Kosovo Liberation Army), who according to BBC soon resorted to “the most successful guerrilla movement in modern times” and/or a terrorist organization that reveals to the world the “direct connection between Al Qaeda and Albanians”. Parallel with the foundation of the “rebel guerrillas”, Thaci (war name “Snake”) founded and organized the Drenica Group that soon rose as the dominant and best known criminal organization of the west-Balkans. It concerned itself with (and still does) weapons smuggling, heroin, cocaine and cigarettes, automobile theft, prostitution and other profitable jobs that are common for mafia groups. “Drenica” soon made connections with key organizations in Albania, the Czech Republic, and Macedonia, creating a large-scale criminal organization, which according to Can Karpat’s report, was sealed with a marriage between Thaci’s sister and Sejdij Bajrush, one of the most infamous leaders of the Albanian mafia.

Liljana Kondakci, wurde nach einer 2 jährigen Interpol Suche in Salonika verhaftet. Eine Chefin eines Drogen Schmuggler Ringes und war schon in Itailen verhaftet worden.

Kultur, Sport Prominenz inklusive Diplomaten! Nichts Neues, Alle oft nur im Drogenhandel unterwegs

Arrestohet në Greqi këngëtarja Liljana Kondakci
SELANIK- Arrestohet në Greqi këngëtarja e njohur Liljana Kondakci. Mësohet se Kondakci është arrestuar në Selanik për llogari të drejtësisë italiane e cila ka dënuar me burg në mungesë këngëtaren shqiptare, nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotike.


Lajmi është konfirmuar për News24 nga ambasadori ynë në Greqi Vili Minarolli. I kontaktuar me telefon nga News24 ambasadori Minarolli tha se këngëtarja është arrestuar sot nga policia e antidrogës në një banesë të Selanikut që e kishte marrë me qera.
58 vjecarja ishte shpallur në kërkim disa vite më parë si anëtare e një prej bandave të trafikut të drogës në Itali. Mediat italiane sollën disa herë në fokusin e tyre cështjen e këngëtarës shqiptare duke bërë të ditur se 58 vjecarja, e konsideruar në Shqipëri si pasuri kombëtare është përfshirë në rrjetin e njohur me kodin “Shkodër”, si pjesë e të cilit është shpallur person në kërkim ndërkombëtar.

Gjithcka ka filluar në maj të vitit 2006 kur sic bënë të ditur mediat italiane Kondakci u arrestua në stacionin e trenit Sibari në Cosentino, me tre kilogram kokainë në cantë. Asaj kohe ajo kishte deklaruar se pakoja me drogë ishte një dhuratë nga një fans dhe ajo nuk ishte në dijeni për përmbajtjen e saj.
Prokuroria e Castrovillari kërkoi dënimin me 2 vjet e 8 muaj burg për artisten dhe pritësin e mallit, i cili rezultoi se ishte një shqiptar.
Në tetor të vitit 2008 vjen vendimi i ri i gjykatës: urdhëri për arrestimin e këngëtares nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të narkotikëve, urdhër i cili mbeti i pazbatuar për shkak se Kondakci ishte larguar nga Italia.

Vetë këngëtarja lirike e viteve ’80 Liliana Kondakci u shfajësua disa herë publikisht për dyshimet se ajo është pjesë e një bande trafiku të drogës. Në një prononcim për TV “News24” ajo ka përgënjeshtruar njoftimet që vinin përtej detit se ajo rezulton anëtare e një grupi trafikantësh të lëndëve narkotike.
”S’kam probleme me drejtësinë italiane. Lajmi se për mua është prerë një urdhër arresti nuk është i vërtetë“- ka deklaruar Kondakci.
(e.n/BalkanWeb)

7.000 Kinder arbeiten im Strassen Verkehr illegal u.a. Scheiben waschen, vor Licht Ampeln. Ähnlich in Italien auf Autobahn Rast Plätzen usw..

Man will das nun abstellen.

Ministri i Brendshëm, Lulzim, Basha deklaroi se, veç goditjes së organizatave kriminale, është kryer edhe regjistrimi i fëmijëve që mund të jenë të predispozuar ndaj trafikimit dhe punës së paligjshme

Artan CENA

TIRANË – Shqipëria ka bërë përpjekje për luftën ndaj trafikut të qenieve njerëzore. Sipas ministrit të Brendshëm, Lulzim Basha, përveç goditjeve të organizatave kriminale dhe pasurive të drejtuesve të tyre, një tjetër përmirësim është edhe regjistrimi i fëmijëve për të zvogëluar trafikimin e tyre, ku sipas tij, gjatë vitit 2009 janë regjistruar 7 mijë fëmijë, mes tyre edhe romë. Këtë deklaratë Basha e ka bërë gjatë konferencës me temë “Plotësimi i standardeve ndërkombëtare dhe sfidat e Shqipërisë në luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore”. Në këtë konferencë kanë qenë të pranishëm edhe zëvendësministrja e Punëve të Jashtme, Edit Harxhi dhe ministri i Punës, Çështjeve Sociale dhe Shanseve të Barabarta, Spiro Ksera. I ftuari i nderit në këtë konferencë, David Phillips, ish-këshilltar i DASH-it, aktualisht drejtor i Programit të Parandalimit të Konfliktit dhe Vendosjes së Paqes në Universitetin e Uashingtonit, i cili paraqiti një raport, ku vlerësoi angazhimet dhe arritjet e Shqipërisë në luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore. Por nuk ka munguar as Prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama, si dhe përfaqësues të trupit diplomatik e të organizatave joqeveritare.
Anti Drogen Chef in der Tschei, erklärt das Geschäft der Albanischen Diplomaten: Verleih auch von CD Autos an die Drogen Mafia

Drogen Exporte nehmen wieder stark zu aus Albanien, seitdem Ilir Meta Banden in der Regierung sind

Als Ilir Meta, damals Premier Minister vor 10 Jahren war, konnte er eine Drogen Export Steigerung nach kurzer Zeit von über 300% erreichen! Seitdem er wieder an der Regierung beteiligt ist, hat Real Estage Betrug, als Geldwäsche und der Drogen Export stark zugenommen, wobei ja Salih Berisha persönlich seinen Drogen Baron Aliku aus Lazarate, persönlich schützt.  

über 300% Drogen Absatz Steigerung mit und unter der Regierung Ilir Meta,  und Co. Lehrmeister der Geldwäsche und der Unterschlagung von Geldern bei Tendern! Als Partner Salih Berisha und die Drogen Export Steigerung liegt bei 1.000 % + Straffreiheit für Mörder und Drogenbosse, oft mit Diplomaten Pass.

330% Drogen Export Anstieg, in 2002, seitdem Ilir Meta an der Regierung ist.

– 13. Dezember 2011 | 10:53

Schlag gegen Heroin-Schmuggel

SCHAANWALD – Schweizer Grenzwächter haben am Grenzübergang in Schaanwald einen Schmuggel von sieben Kilogramm Heroin auffliegen lassen. Ein in Österreich wohnhafter 52-jähriger Albaner wollte mit dem Stoff nach Liechtenstein einreisen.
„The best of Amerika“ Auto Nummern in Durres
Advertisements
Posted in: Allgemeines