Alte Tradition in Albanien: Polizei, Politik, Moerder, Drogen Bosse sind eine Einheit: Der Polizei Inspektor Adrian Cekici wurde verhaftet

Posted on Januar 5, 2012 von

0Man organisiert ja auch den Verkauf neuer Idenditaeten und Paesse  an gesuchte Verbrecher, was niemanden verwundern kann, wer die Primitivitaet, des Gangsters Salih Berisha, ueber 15 Jahre beobachtet.

Der Polizei Zoll Inspektor Ardian Çekiçi, wurde verhaftet, welcher gesuchte Moerder nach Griechenland ausreisen liess
5.1.2012 von Gjoka.

Der Zoll Inspektor der Polizei Ardian Çekiçi von wichtigen Grenz Uebergang Kapshitci, wurde verhaftet. Er liess gesuchte Verbrecher nach Griechenland ausreisen.

Die Schrott Haufen Polizei, oft aus Nord Albanien in alter Methode des Salih Berisha, organisiert nicht nur den Drogen- und Treibstoff Schmuggel, sondern sind oft Strohdumm, mit gekauften Schul Zeugnisse und gefaelschter Polizei Diplomen auf diese Posten gekommen. Schutzherr der militanten Verbrecher Banden aus Nord Albanien und ansonsten mit dem eigenen illelagen Bau von Lokalen und Haeuser wie immer beschaeftigt. siehe wikeleaks und allgemein bekannt rund um Agron Kulicaj

26.12.2011: Verschiedene hohe Polizei Beamte wie Dorian Muça, Hysni Burgai, und der Innenminister Bujar Nishani fahren mit gestohlenen Autos herum

04/01/2012 10:15
Kapshticë, arrestohet kontrollori, abuzoi me detyrën

Arrestohet kontrollori i doganës së Kapshticës. Ardian Çekiçi, nga Pogradeci, është vënë në pranga nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm për shpërdorim të detyrës.

Dyshohet se kontrollori Çekiçi ka lejuar të kalojë drejt shtetit grek, shumë të kërkuarin nga policia Bledar Muça i cili ka vrarë shtetasin Ilir Rexhepi.

Ndërkohë, pritet policia e qarkut të Elbasanit të dalë në një konferencë shtypi për të dhënë më shumë detaje për operacionin.
http://www.shekulli.com.al

Ardian Cekici was detained after he allowed a person who was declared wanted for murder to cross the border. Bledar Muca left the country by using a false …

KOmmentar: es gibt ja auch genuegend Poliisten mit dem Namen Muca in Polizeidienst und in viele Morde usw.. verwickelt.

Pranga kontrollorit të doganës së Kapshticës
Lajmi i Fundit e Mërkurë, Janar 4th, 2012

Foto Ilustruese

Nje kontrollor i doganes se Kapshtices ka perfunduar ne pranga, akuzuar per shperdorim te detyres.

Ndalimi eshte bere nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, ne drejtorinë e policisë së Elbasanit, qe pas nje hetimi zbuloi se kontrollori  Ardian Çekiçi nga Pogradeci ka lejuar te kaloje drejt shtetit grek, nje person te kerkuar nga policia per vrasje.

Sipas te dhenave te para dyshohet se ai ka lejuar te kaloje të kërkuarin nga policia Bledar Muça.

Nuk ka ende detaje te operacionit, nderkohe qe pritet nje komunikim zyrtar nga ana e policise.

In Sarande hat man ein Geschaeft in die Luft gesprengt, was bei der Sarande Mafia Polizei auch nicht verwundert.

Sarandë, eksploziv një dyqani në lagjen nr 3
Lajmi i Fundit e Enjte, Janar 5th, 2012 SARANDË- Një sasi eksplozivi ka shkatërruar një dyqan në Sarandë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur 30 minuta pas mesnatës në lagjen numër 3 të këtij qyteti, ku persona ende të paidentifikuar kanë vendosur një sasi tritoli në dyqanin, i cili ishte në pronësi të shtetases Fani Dushaj dhe tregtonte prej vitesh mallra të firmës BSB.

Nga burime paraprake mësohet se sasia e tritolit mund të jetë vendosur tek dera e jashtme e dyqanit, tek qepeni. Si pasojë e shpërthimit nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale. Sipas informacioneve është hera e tretë që pronarja e dyqanit bëhet objekt i sulmit me eksploziv, pasi dy vjet më parë një sasi tritoli është vendosur në automjetin e saj dhe gjithashtu i është vjedhur edhe dyqani.

Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe sipas hetimeve të para mendohet se sasia e eksplozivit është 150 gramë tritol, i cili është vendosur para derës së dyqanit. Ndërkohë policia po vijon hetimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.           Shpresa Dine

Elbasan Police identifies killer
04/01/2011 10:30

Elbasan Police identifies killer

Police has identified the author of the murder that took place in the city of Elbasan on December 30th, when a 40-year-old citizen was executed in a main street of the city with a firearm.

The killer is Bledar Muca, who is wanted by the Police and very soon will have an international arrest order from Interpol.

The Kapshtica Police agent, Ardian Çekiçi, was also arrested for helping the murderer cross the Greek border.

24 hours before the New Year’s Eve, Ilir Rexhepi was executed by an automatic weapon while coming out of a bar. 15 people were interrogated by the police, until they were able to find the author.

The victim was the President of a private police in this city, and the brother of the former police agent who was killed two years ago, Roland Rexhepi, also known as Doda.

Doda’s trial has not ended yet, although the murder took place on July 22nd 2009. The main motive might be revenge, but there is no official announcement by the police.

Lejoi vrasesin te arratiset jashte shtetit SHKB arreston policin doganes

Tërhequr më 05 Janar 2012

Kontrollori i pikes kufitare te Kapshtices Ardian ekici akuzohet se lejoi autorin e vrasjes te ndodhur ne qender te Elbasanit te kalonte kufirin drejt Greqise

Nje kontrollor i pikes se kalimit kufitare te Kapshtices u vendos ne pranga sepse ka lejuar te kaloje kufirin nje person i cili ishte shpallur ne kerkim i dyshuar si autor i nje vrasjeje ne qytetin e Elbasanit. Behet fjale per Bledar Mucen i dyshuar si autor i krimit ndaj kreut te nje policie private Ilir Rexhepi ne qender te Elbasanit nje dite para Vitit te Ri. Ka qene Sherbimi i Kontrollit te Brendshem i cili ka vendosur ne pranga kontrollorin e doganes ne Kapshtices i cili akuzohet per shperdorim detyre. Ardian Cekici nga Pogradeci eshte prangosur nga SHKB-ja ne Drejtorine e Policise se Elbasanit. Dyshohet se kontrollori i ka lejuar te kaloje drejt shtetit grek shume te kerkuarin nga policia Bledar Muca i cili ka vrare shtetasin Ilir Rexhepi pak dite me pare. Sipas komunikates zyrtare te policise se Elbasanit arrestimi i tij u be pasi ky shtetas duke qene i planizuar ne detyren e kontrollorit ne Piken e Kalimit Kufitar Kapshtice ka ndihmuar dhe ka lejuar te kaloje ne territorin Grek te dyshuarin si autor te vrasjes se shtetasit Ilir Rexhepi i cili eshte person i shpallur ne kerkim nga ana uniformat blu. Pas dyshimeve te para policia ka nisur hetimet duke bere te mundur edhe arrestimin e kontrollorit te doganes se Kapshtices i cili abuzoi me detyren e tij. Policia e Elbasanit ben me dije se Bledar Muca ishte emigrant ne Angli dhe posedon nje pasaporte britanike me te cilen ka kaluar edhe kufirin shqiptaro-grek ne Doganen e Kapshtices.

Operacioni

Polici kontrollor ne Doganen e Kapshtices Adrian Cekici u arrestua nga Sherbimi i Kontrollit te Brendshem te qytetit te Elbasanit. Sipas policise kontrollori Cekici lejoi te kalonte kufirin Bledar Mucen qe dyshohet se ka vrare Ilir Rexhepin pak dite me pare. Sipas policise kontrollori i doganes Adrian Cekici e lejoi Bledar Mucen te kalonte kufirin drejt Greqise nderkohe qe emri i tij figuronte ne listen e te kerkuarve per krime duke u bere keshtu bashkepunetor i tij. Policia e Elbasanit ben me dije se Bledar Muca ishte emigrant ne Angli dhe posedon nje pasaporte britanike me te cilen ka kaluar edhe kufirin shqiptaro-grek ne Doganen e Kapshtices. Policia ka thene se Bledar Muca akuzohet si ekzekutor i 40 vjecarit ndersa ngjarja ka motiv hakmarrjen. Policia e Elbasanit ben me dije se Bledar Muca eshte shpallur ne kerkim nderkombetar pasi me date 3 janar ka arritur te kaloje kufirin per ne Greqi nepermjet Kapshtices i ndihmuar nga nje kontrollor i kesaj pike kufitare.

Vrasja e Ilir Rexhepit

Ilir Rexhepi u vra pasditen e 30 janarit ne qytetin e Elbasanit. Sipas policise se Elbasanit vrasja me arme zjarri ka ndodhur ne qender te qytetit. Ilir Rexhepi eshte ekzekutuar teksa ka qene duke hyre ne makinen e vet. Nga te dhenat paraprake nuk behen te ditura shkaqet qe kane cuar ne kete ngjarje ndersa uniformat blu po punojne per zbardhjen e plote te saj ndersa u identifikua si autori i mundshem Bledar Muca. I plagosuri u dergua ne drejtim te spitalit dhe ndodhej ne gjendje kome por si rrjedhoje e plageve te marra ai ka nderruar jete ne duart e bluzave te bardha. Dy vjet me pare viktimes i kane vrare edhe te vellane i cili ishte agjent droge dhe emri i tij u perfol mjaft si dore e forte e komisar Gosenit ndersa vete Rexhepi ishte pronar i nje policie private. Viktima ishte vellai i ish agjentit te antidroges Roland Rexhepi qe u ekzekutua dy vjet me pare.Viktima mbante postin e presidentit te nje shoqerie te policise private. Ai u qellua me pistolete ne qender te qytetit ndersa po dilte nga nje lokal dhe nje plumb ne zemer i shkaktoi vdekjen. Sipas burimeve policore ai mundi te kunderpergjigjej me arme dhe mendohet te kete plagosur autorin pasi rreth 40 metra me larg u gjeten njolla gjaku ne toke. Ne korrik te vitit 2009 vellai i Rexhepit i njohur me pseudonimin Doda u ekzekutua tek dera e garazhit. Pas ngjarjes u arrestuan kater persona por vetem dy prej tyre u vune nen akuze si autore te vrasjes. Procesi gjyqesor ndaj Armand Llakajt dhe Marjus Tafa vazhdon ne gjykaten e Elbasanit. Dy muaj me pare prokuroria kerkoi 48 vjet burg per dy te pandehurit.

http://lajme.shqiperia.com/lajme/artikull/iden/1047163062/titulli/Lejoi-vrasesin-te-arratiset-jashte-shtetit-SHKB-arreston-policin-doganes

Der  Gangster Boss Ilir Meta, der in 1999, eine 100% korrupte Regierung installierte, mit einer 100% kriminellen Polizei meldet sich auch zu Worte.

Meta: Not with Rama. Long-term alliance with Berisha
Published: December 05,2011 – 15:21

 

Albanien: Weltmeister im reisen mit falschen Identitäten und gefälschten Pässen

Dezember 19, 2011

Albanien liegt an 2 Stelle, bei Personen, welche mit falscher Identität und Pässen reisen. Aber weil die Ukraine 15 mal mehr Einwohner hat, ist Albanien der Weltmeister.

Einer Prominenter der hingerichtet wurde und eine neue Identität hatte:
Sokol Kociu: sein guter Freund Drogen Boss: Moerder Arjan Selimi und Freund von “Inis Gjoni” wurde in Tirana erschossen
FRONTEX

Advertisements
Posted in: Allgemeines